top of page
DSC09819.jpg

AROMA MIND & BODY

Kvapni kalanetika ir meditacija

„Aroma Mind & Body – tai kvapnus, jusles ir pojūčius sužadinantis patyrimas kūnui ir sielai. Valandėlė, apjungianti moteriškus malonumus: kalanetikos mankštą, mindfulness meditaciją ir atsipalaidavimą su eterinių aliejų skleidžiama magija", – į naująjį ADITI užsiėmimą kviečia dėmesingų mankštų mokytoja Aistė Gustė-Jančiukienė.

Sekmadieniais, 18:30 val., nuo rugsėjo 3 d., Lazdynų g. 21 (3 aukšte), Vilniuje. Pirmas kartas 5€. 4 k./mėn – 55€, žr. visos kainos. Studijos lankytojos gali rezervuoti įprastai, su savuoju abonementu.

KĄ VEIKSIME UŽSIĖMIMO METU?

DSC09780.jpg

Eterinių aliejų „degustacija"

Mankštos įžangai ir meditacijos įžangai (skirsime po ~5 min.) ant vatos diskelio lašinsime ir uosime vis kitą aromatą, susipažinsime su eterių aliejų ypatumais ir nauda. Pasidalinsime pajutimais.

DSC09893_edited_edited_edited.jpg

Kalanetikos mankšta ant kilimėlio

Atliksime atpalaiduojančią kalanetikos mankštą ant kilimėlio (apie 20 min.): dėmesį skirsime tempimo pratimams. Išjudinsime pečių juostos, rankų, nugaros, pilvo, sėdmenų, kojų raumenis.

DSC00083_edited.jpg

Mindfulness meditacija

Leisimės į akimirkos pajautimą su tibetietiško dubenėlio garsu. Stebėsime savo kvėpavimą, kūno pojūčius, mintis, emocijas.. Praktikuosime įvairias mindfulness meditacijas, vizualizacijas.

DSC09685.jpg

KOKIA YRA ETERINIŲ ALIEJŲ NAUDA?

„Pirmiausia, natūralūs augalų eteriniai aliejai atneša mums GAMTOS molekulių ten, kur jų labai trūksta ir, priešingai nei sintetiniai kvapai, padeda sukurti antistresinę, raminančią, biologiškai palankią aplinką. 

Antra, vaistinių aromatinių augalų eteriniai aliejai ne tik nuostabiai kvepia, bet ir nuo seno vertinami dėl aromaterapinio poveikio: padeda išgyventi peršalimų sezonus, veikia antimikrobiškai, gali padėti sumažinti įtampą ir išsklaidyti nerimą, padėti užmigti, pakelti nuotaiką, sutelkti dėmesį ir surikiuoti mintis."

,Kvapų namų" informacija

Įkvėpkite, užuodžiate? Jums pasisekė

Uoslė gyvenimą daro visavertį, nors ji yra mažiausiai apdainuota iš visų penkių pojūčių. Pasak Kanados mokslininkės, psichologės ir neurobiologės Rachel Herz, mokėjimas užuosti aplinkinį pasaulį formuoja žmonių emocinį egzistavimą.

 

Kai mes prarandame uoslės pojūtį – dėl, pavyzdžiui, galvos traumų, depresijos ar kitokios priežasties – mes prarandame ryšį su materialiuoju pasauliu. Be uoslės neatskirtume obuolio skonio nuo bulvės, stipriai sumenktų seksualinis potraukis ir gebėjimas išsiaiškinti, su kuo biologiškai geriausia susilaukti vaiko. Prarastume gebėjimą pažinti save ir kitus, emocinis pasaulis taptų nykus ir tuščias, nebegalėtume mėgautis maistu, suprastėtų psichinė ir fizinė sveikata. Uoslė yra ir tiesioginis kanalas, siejantis mus su mūsų prisiminimais. 

 

Dauguma žmonių uoslę laiko savaime suprantamu dalyku nė nesusimąstydami kokią svarbią reikšmę ji turi gyvenime. Pasinerti į uoslės pasaulį ir sužinoti, kaip ją panaudodami galime pagerinti ir praturtinti savo gyvenimą kviečia Rachel Herz knyga „Geismo kvapas: paslaptingas uoslės pasaulis“.

DSC09754.jpg
DSC09888.jpg

Gerokai lengviau palaikyti sveikatą, negu ją atstatyti

Susidomėjimas grakštaus amžėjimo (aging gracefully) tema man natūraliai gimė nuo kokių 35 m. Nuo 40 ir ypač artėjant link 45 m. ėmiau pastebėti, kad kažkas pasikeitė – regis, viskas gerai, o taip dažnai silpna, nėra jėgų, nėra nuotaikos. Kūnas, tikiu, pakvietė išgirsti – bet koks savęs spaudimas, darymas per anksčiau įprastą „visko suderinimo būvį", daugybė veiklų ir pareigų vienu metu, kaip ir itin aktyvios kūno treniruotės, dabar atima per daug gyvybinių jėgų.

Rytų medicinos gydytoja Claudia Welch knygoje „Subalansuoti hormonai – subalansuotas gyvenimas" tai vadina „gyvybine esencija". Su metais (o ypač nuo 35 m., kuomet ima mažėti lytinių hormonų) moters santykis su gyvenimu turėtų remtis ne ambicijomis ir troškimais, o sąmoningumu ir patirtimi. Tuomet ji galinti lengviau žengti per gyvenimą. Jai nereikės tiek fizinės ištvermės, kiek kadaise užtikrino jaunatviškas energijos perteklius. 

,,Kai esame jaunos, užsispyrusios ir dažnai sukeliame sau daugiau streso negu būtina, mes turime didesnes IN energijos atsargas (daugiau lytinių hormonų), negu būdamos vyresnio amžiaus. Būdamos vyresnės, turime mažiau IN energijos, kuri padėtų subalansuoti stresą, todėl su metais svarbu arba pasistengti sumažinti išorinių ir vidinių streso priežasčių, arba išmokti taip tvarkytis su stresu, kad būtų kuo mažiau įtampos.

Kai tai padarysime, patikėkite, mūsų pasaulis nesugrius. Atvirkščiai, jei pamažiukais pradėsime lėtinti tempą, kad turėtume daugiau laiko, pamatysime, jog gyvenimas tapo mielesnis, net lengvesnis, o tada įgysime pasitikėjimo ir toliau lėtinti tempą. Tokia lėtėjanti eiga pavirsta aukštyn kylančia spirale, kuri pamažu įsibėgėja ir nuveda mus į tokį gyvenimą, kuriame vietoje streso, tuštumos ir ligų atrandame daugiau džiaugsmo, prasmės ir sveikatos.."

Išmokti gyventi elegantiškai

Pastarosios mano knygos (dar ne visos čia paminėtos) – lyg viena kitą papildančios spalvos, piešiančios brandžios moters paveikslą. Apie gebėjimą JAUSTI: moterišką mėnesio ciklą, amžiaus dovanas, ką renkuosi savo kūnui: maistą, judesį, poilsį, miegą ir gebėjimą suvaldyti gyvenimo bangas (stresą). Aroma Mind & Body užsiėmimas gimė iš lengvumo intencijos – patirti neskubėjimo dovaną kūnui ir širdžiai, pasimėgauti virš kasdienybės pakylėjančiais – papildyti IN energijos atsargas. Lavinti uoslę apie tai, kas tu ir kas tavo – aplinka, žmonės, santykiai ir gyvenimo pasirinkimai...

DSC09855.jpg

KUO YPATINGAS DĖMESINGAS JUDESYS?

Gyvenimas slypi detalėse. Toks yra ir dėmesingas judesys. Kaip jis padeda pažinti savo kūną lyg iš naujo ir veikti harmoningai, tausojančiai, savo tempu? Pamąstymais dalijasi mylimos ADITI trenerės.

bottom of page