top of page

LILA: gyvenimo žaidimas su Brigita Paulauskiene

Jau greit pavasaris. Žvilgsnis vis dažniau nukrypsta pro langą, akys ieško šviesos, spalvų, pavasario ženklų. Kol gamta dar tik ruošias atgimiui, žvelkime pro išminties langą, kurį atveria Lilos žaidimas. Jei turi rūpimą klausimą, ateik, sužinok ir patirk kaip šis tavo klausimas žėri amžių išminties šviesoje ir kokiu keliu jis tave veda", – jau 21 kartą mūsuose kviečia Lilos vedančioji Brigita Paulauskienė.  
Susitikimo laikas: kovo 2 d., šeštadienį, 16-20 val. Lazdynų g. 21 (3 a.). Trukmė iki 4 valandų.

Grupėje iki 10 dalyvių. Kaina: 40€ žmogui. Mokėjimas išankstinis pavedimu – rekvizitus atsiunčiame užpildžius registracijos anketą. 
IMG_7037.jpg
„Buvo įdomu tiek klausyti, stebėti kitų dalyvių kelią, tiek pačiai dalyvauti. Turiu pripažinti, kad keliaujant Lila „gyvačių" ir „strėlių" keliais norom nenorom aplanko jaudulys. Mano manymu, žaidimas primena tikrąsias gyvenimo vertybes. Man atrodo, tai vertinga informacija kiekvienai, norinčiai detaliau pasidomėti savo nueito žaidimo - gyvenimo  - keliu. Studija, kaip visuomet puiki.." / Julija

JEI TURI KLAUSIMĄ „KAIP..."

Tai gali liesti bet kurią tavo gyvenimo sritį: sveikatą, materialinę gerovę, santykius, asmeninį tobulėjimą ir pan. – Lila gali padėti tau rasti atsakymą, nurodyti kelią. Informacija, kurią perteikia vedantysis aktyvuoja žmogaus vidinį procesą, sukeliantį naujų minčių, asociacijų, budina jūsų intuiciją.

 

„Juk kiekvienas klausimas, suvokiame tai ar ne, keičia mus. Gyvenimo išmintis žaidimo eigoje atsiskleidžia per žaidžiančiojo klausimą. Pripildo klausiantįjį jėgos ir tikrumo, nugriauna apribojimus", – pasakoja žaidimo vedančioji Brigita.

IMG_6935.jpg

IŠ KUR KILŲSI LILA?

Žaidimas Lila yra kilęs iš Indijos. Jam apie 2000 metų, o žinios, kurių pagrindu jis sukurtas dar senesnės. Stipriai nukentėjęs nuo laiko žaidimas buvo atrastas Indijos antikvariate ir šiuolaikiškai atstatytas, konsultuojantis su šių laikų autoritetingais Indijos išminčiais ir šviesuoliais.

 

Seniau šis žaidimas buvo žaidžiamas tam, kad geriau ir pilniau įsisavinti sudėtingas žinias apie gyvenimą, glūdinčias seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose. Žodis „Lila" reiškia gyvenimo žaidimą, gyvenimo gelmių patyrimą per žaidimą. Šiandien Lila žaidžima tam, kad gauti atsakymą į rūpimus klausimus.

KAIP VYKSTA ŽAIDIMAS?

Vyksmas vyksta Lilos žaidimo lauke. Jame yra 72 langeliai, kuriuose užkoduotos įvairios žmogaus vidinės būsenos, į kurias jis gali patekti spręsdamas savo klausimą. Taip pat žaidimo kauliukas, kurio pagalba žaidėjas juda Lilos lauku. Mesdamas kauliuką, žaidėjas suteikia leidimą priežasties ir pasekmės dėsniui nulemti jo padėtį žaidimo lauke.

 

ADITI studijoje žaidimo trukmė numatyta 3-4 val. Žaidimas kiekvienam žaidėjui turi savo pradžią ir pabaigą. Pradžia yra, kai žaidėjui pavyksta išmesti šešetą. Tai gali kiek užtrukti. Kartais verta pakeisti klausimą, kad Lila „įsileistų". Tad verta pasiruošti ir daugiau klausimų.

IMG_6947.jpg
IMG_7144.jpg

KOKĮ KLAUSIMĄ ATSINEŠTI?

Norint žaisti reikia turėti vieną klausimą, į kurį norėtumėte gauti atsakymą. Žaidimas parodo geriausią būdą, kaip to pasiekti todėl kausimas turėtų prasidėti žodžiu KAIP.

 

Kaip man to pasiekti? Kaip man tai išpręsti? Kaip turėčiau elgtis? ir pan. Klausimas turėtų būti jums aktualus ir gali liesti bet kurią gyvenimo sritį: sveikatą, materialinę gerovę, santykius, asmeninį tobulėjimą ir pan. Žaidimas neatsako į klausimus „taip" arba „ne". Jis parodo kelią link trokštamo dalyko.

KAIP ATEINA ATSAKYMAS?

Lilos vedantysis jums keliaujant žaidimo lauku pasakoja apie tų langelių, ant kurių atsistojate, reikšmę. Palydi ir padeda suvokti įvairias būsenas. Klausimą galite užduoti garsiai. Tuomet, žaidimo metu, vedantysis asmeniškai jums interpretuoja kiekvieno langelio reikšmę pagal jūsų klausimą.

 

Jei klausimas labai asmeniškas, žaidžiantysis gali laikyti jį savyje ir pats interpretuoti. Tai visai paprasta. Nes informacija, kurią perteikia vedantysis aktyvuoja vidinį procesą, sukeliantį naujų minčių, asociacijų, budina jūsų intuiciją.

IMG_7132.jpg
IMG_7082.jpg

O KAS, JEI NEPAVYKS UŽBAIGTI?

Pabaiga yra 68 langelyje, kuris simbolizuoja Kosminę Sąmonę. Kiekvienas žaidėjas turi būtent ten atsistoti. Tai reiškia, kad Lila jus „paleidžia", kad jūsų kelias link klausimo sprendimo yra baigtas, kad tai, ką sugalvojote išsipildys. Svarbu užbaigti žaidimą. Daugeliui tai pavyksta per vieną kartą. Na, bet gali nutikti, kad nepavyks per vieną kartą žaidimo užbaigti. Dažniausiai dėl to, kad šis klausimas reikalauja gilesnio suvokimo, ilgesnio apmąstymo, per tai veda į naują gyvenimo kokybę, kurią kol kas sunku suvokti ir integruoti. Tokiu atveju rekomenduojama ateiti žaisti dar kartą su tuo pačiu klausimu.

 

Lilą galima žaisti kiek nori kartų, jei turite daug klausimų. Žaidimas skirtas suaugusiems.

IMG_7037.jpg
„Vedu Lilos žaidimą nuo 2018 m. Sulaukiu asmeninių laiškų su padėka už įkvepiančią patirį žaidimo metu, apie pozityvius ir stiprius pokyčius, pasikeitųsį gyvenimo būdą ir itin greitą ir laimingą svajonių išsipildymą. Visa tai labai džiugina. Pats geriausias įrodymas, kad žaidimą verta išbandyti yra labai aktyvus ir nuoširdus žaidėjų dalinimasis apie savo neužmirštamą patirtį Liloje ir rekomendacijos žaisti savo draugams ir artimiesiems", – dalijasi Brigita.

KĄ KALBA ŽAIDUSIOS LILĄ?

  • „Žaidimas labai sudomino ir sujaudino nuo pat pirmųjų akimirkų :) Jame sudalyvavau jau antrąjį kartą. Brigita nuostabi jogos mokytoja ir nuostabiai veda Lilos užsiėmimus. Labai džiaugiuosi sutikusi tokią fantastišką Mokytoją :) Kai kils aktualus ir svarbus klausimas žaisiu dar. O dabar kol kas džiaugiuosi išsineštu atsakymu :)" / Rasa
     

  • „Norėčiau Jums ir Brigitai padėkoti už laiką praleistą su Lila. Brigita labai lengvai ir su subtiliu jumoro jausmu vedė per šį žaidimą. Dabar reikia žinoma laiko susidėlioti savo mintis, išgirstus paaiškinimus ir patarimus. Dar reikia įveikti nemažai kelio, bet tai ką vakar patyriau ir išgirdau jau davė nemažai orientyrų sprendžiant savo situaciją. Buvo įdomu ir naudinga klausyti ir kitoms žaidimo dalyvėms Brigitos pasakytus žodžius, kuriuos galima pritaikyti ir sau. Jūsų studijos aplinka labai maloni." / Sigita
     

  • „Jaučiausi kaip namie :) Brigita žaidimą veda puikiai! Buvo labai įdomu :) visad įdomu žaisti, ypač kai toks senovinis žaidimas!" / Rūta
     

  • „Įspūdžių daug ir įvairių, bet visi tik teigiami - tiek Brigitos vedimas per žaidimą, tiek jūsų malonus priėmimas studijoje :) Užvedimas ant kelio tikrai buvo ir minčių pąmastymams artimiausiu metu tikrai yra..." / Jūratė

IMG_7164.jpg
brigita.png

Brigita Paulauskienė

 

Lila

Mintis žaisti Lilą kilo netikėtai. Internete, pamačiu, kad šį žaidimą galima įsigyti. Prieš tai nieko nebuvau apie Lilą girdėjusi. Žaidimo lentos fotografijoje atpažinau daugybė man gerai žinomų terminų. Tuomet patyriau tikro vidinio vedimo akimirką. Tiesiog paspaudžiau, kad perku žaidimą, net nepažiūrėjusi kainos ir kitų įsigyjimo sąlygų. Taip man jo prireikė. Vėliau supratau, kad Lila puikus instrumentas kalbėti su žmonėmis apie tai, kas svarbu mūsų visų gyvenime. Dalintis per ilgamete jogos praktika mano jau sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Vesti Lilą mokiausi Vilniuje, pas mokytoją Jevgenij Zemlianin.

Joga
Jogoje esu pusę savo gyvenimo, 25 metus. Pačiai sunku tuo patikėti... Joga mano gyvenime atsirado per domėjimąsi ezoterika, savojo kelio paieškas. Lietuvoje Atgimimo metais atsirado pirmosios ezoterinės mokyklos. Prasidėjo labai atviras ir vis didėjantis literatūros ir informacijos srautas šia tema. Daug kuo domėjausi ir išbandžiau, bet likau prie jogos. Tai daug kartų man padėjo. Visų pirma mano sveikata ženkliai pagerėjo. Džiaugiosi ja ir šiandien: vaistus vartoju tik labai retai, nesergu jokiomis lėtinėmis ligomis, savarankiškai susitvarkau su įvairiausiais emociniais iššukiais, gebu kurti ir palaikyti harmoningus santykius šeimoje ir darbe. Neslėpsiu, kad ir pagrindinis mano pragyvenimo šaltinis ir „pirmas" darbas yra jogos mokytojos darbas.

Fraktalai
Mano pirmoji įgyta profesija yra dizainerė. Keletą metų teko dirbti gamyboje ir net padaryti neblogą karjerą. Vėliau patraukė darbas su vaikais, vedžiau dizaino būrelius, vasaros stovyklas. Buvau pakviesta kurti teatro dekoracijas ir kostiumus. Labai patiko viskas, ką dariau. Visa tai darydamą kiek primiršau, kad man tiesiog patinka piešti prie molberto su spalvomis. Tada atėjo vienas tamsiausių mano gyvenimo tarpsnių - gili deresija po mylimo tėčio mirties. Va tada atsirado fraktalinis piešimas, kurio dėka savarankiškai išlipau iš jau užsitęsusios neigiamos būsenos, o piešimas, kaip širdies atgaiva, grįžo į mano gyvenimą. Savo kelią ir sukauptas žinias, fraktalinio piešimo srityje, aprašau savo knygoje „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori" (2016 m.). Šiuo metu esu sertifikuota fraktalinio piešimo mokytoja, vedu įvairaus intensyvumo fraktalinio piešimo kursus Lietuvoje ir užsienyje.

Šeima
Esu laiminga 2-jų jau suaugusių vaikų mama. Santuokoje su tuo pačiu vyru 28 metus. Džiaugiuosi šiuo ypatingu ir gražiu, laisvės prieskonį turinčiu gyvenimo tarpsniu. Darnios šeimos ir tinkamo vaikų auklėjimo pagrindas, manau, visų pirma yra pagarba vienas kito interesams ir savitumui. Gebėjimas be išankstinio susitarimo ir derybų perimti vienas kito pareigas. Kantrybė, kai artimam žmogui prastas laikotarpis ir jis nėra toks, kaip tau reikia. Taip pat gebėjimas savo pavyzdžiu parodyti vaikams, kas yra aukšta gyvenimo kokybė. Pasitikiu ir priimu savo gyvenimo tėkmę."

 

Brigitos laimingo gyvenimo receptai: Meilė visada su Tavimi. Tai Tavo neišsenkantis šaltinis. Praktikuok ir bus duota. Džiaukis savo gyvenimu. Šiandien... / Daugiau apie Brigitos veiklą: joga.us.lt

IMG_6933.jpg
bottom of page